Aztán szállingózni kezdtek az egyre aggasztóbb hírek. Ugyanis kiderült, hogy bár valóban leszállhatott az űrjármű a Marsra, de már leszállás közben elvesztették vele a kapcsolatot.Az irányító központban várták a jelvétel következő időpontját. Ekkor a NASA Mars Reconnaissance űrszondája átrepült a Schiaparelli landolási helye fölött, és jeleket volt képes továbbítani az egységről. Legalábbis így tervezték, a szonda azonban végleg elhallgatott. Később már arról szóltak a hírek, hogy valószínűleg mégsem ért sikeresen Marsot a szonda, és a talajba fúródhatott, megsemmisülve ezzel.
Nem sokkal ezután már feltételezték, hogy valami elromolhatott, valószínűleg nem megfelelő ideig – a tervezett 30 helyett csak 3-4 másodpercig – működtek a szonda fékezőrakétái, így az a felszínbe csapódhatott. A NASA Marsi Felderítő Műholdjának október 20-i felvételei igazolni látszanak ezt a feltevést. A felvételeken a szonda tervezett leszállóhelyétől 5,4 kilométenyir egy 15-40 méter széles, friss krátert találtak, amelyen jól láthatók a marsi talaj mélyebb, sötétebb rétegei. Látható még egy világosabb folt is, amiről azt feltételezik, hogy a szonda fékezőernyője lehet.
A NASA most a műhold nagy felbontású kameráját is ráfordíthatják a vélt becsapódás helyére, amely már elég részletes képet adhat a kráterről. A Marsba fúródó szondáról egyébként már rengeteg teória látott napvilágot, ugyanis az ESA hallgatása, és a szonda ismeretlen állapota azonnal táptalajává vált az idegenekkel kapcsolatos elméleteknek. Sokan gondolják ugyanis úgy, hogy a Schiaparelli egyszerűen el lett hallgattatva, méghozzá a NASA által. Az ugyanis nagyon különös, hogy az ESA éveken át készült erre a küldetésre, és egy ilyen alapvető technika hiba végzi ki a szondájukat.
Az összeesküvés elméletek hívői szerint a NASA és az amerikai kormány nem akarja, hogy bármilyen más nemzet szondát küldjön a felszínre, mert olyan dolgokat találnának ott, melyekről beszámolnának a közvéleménynek. Hogy tényleg így van-e, azt aligha fogjuk pont tőlük megtudni, mindenesetre egy érdekes elmélet marad, mely egyre többeket foglalkoztat az ESA szondájának “balesete” kapcsán.
0 megjegyzés :
Megjegyzés küldése