A legtöbb dinoszaurusz "jelentés" Afrikából, a Kongó-medencéből származik. Ha nem számítjuk az expedíciókat és az ide látogató embereket, a szemtanúk száma lecsökken az itt élő törzsekére. Nekik jobban el lehet hinni, hogy tényleg láttak valamit: nem szenzációhajhászók, nem kapnak érte pénzt, fölöslegesen hazudnának és ami a legfontosabb, nem tanultak semmit a dinoszauruszokkal kapcsolatban, mégis tudják hogy néz ki pár és azt állítják, hogy a dzsungel mélyén látták őket! És még nem is beszéltünk a tavi-tengeri szörnyekről..
Ott van a jól ismert Mokele-mbembe, mely egy növényevő hosszú nyakú dinoszaurusz, az Emela-ntouka mely valami óriási szarvval és hosszú farokkal rendelkezik, tehát nem lehet pl. orrszarvú! A Mbielu-Mbielu-Mbielu és a Muhuru egy tüskéshátú Sztegoszaurusz fajta lehet leginkább, míg a Nguma-monene talán egy túlélő Spinosaurus vagy egy hasonló hüllő, mely vízi életmódot folytat. De ha nem csak a Kongó-medencét nézzük, nem messze ott van a Howick vízesés, melyben az Inkanyamba él, ami szintén valamilyen hüllőszerű ősállat lehet. A Kasai-rex névvel elterjesztett kriptid, mint már tudjuk biztosra 100%-ban csalás, de ezt a híres Kongamato-ról már nem lehet elmondani, mely elméletileg egy repülő Pteroszaurusz. Neki megvan a maga párja az Új-Guineai Unboi szigeten élő Ropen. Ismertek még dinoszaurusz szerű kriptidek a Bismarck szigeteken, az egyik talán egy túlélő Iguanodon és van egy másik is, aminek a Murray bestia nevet adták, ami egy Alloszauruszt takarhat. Ne feledkezzünk meg az Ausztrál Burrunjorról sem, amiről még barlangrajzot is találtak!!! Ez is valamiféle két lábon járó ragadozó..
A paleontológusok, tudósok, zoológusok kizártnak tartják, hogy dinoszauruszok maradtak volna fent. Elméletileg egy meteorbecsapódás okozta a hüllők kihalását és talán pár még túl is élte ezt az óriási katasztrófát, de röviddel ezután biztosan elpusztultak..Pedig akad pár régészeti lelet is, ami ennek ellenkezőjét bizonyítja.
Előre szólok: nem tudom megítélni mely leletek hamisak és melyek nem. Nem voltam ott természetesen az ásatáson, nem láttam őket személyesen élőben. De nyilvánvalóan vannak gyengébb és erősebb ilyen jellegű talált tárgyak, melyek azt az elméletet bizonyítják, hogy igenis fent maradtak bizonyos dinoszauruszok napjainkig.
Az egyik legjobban vitatott leletek egyike az úgynevezett Ica-kövek. A peruban lévő Ica városától kb. 40 kilométerre, az Ocucaje nevű helyről származnak, mely egy dombos-sziklás vidék. Számtalan kő került itt elő kb.1961-től kezdődően, melyeken olyan ábrázolások láthatók amik felborítják egész történelmünket. Minket a dinós kövek érintenek: embereket és dinoszauruszokat ábrázolnak, méghozzá együtt, hol egymással harcolva, hol pedig úgy, hogy az ember megüli a dinó hátát. A tudomány nem veszi komolyan a köveket sajnos pár csalásnak köszönhetően, pedig annyi kő került elő, hogy emberek évtizedek munkájába telt volna mire mindet elkészítik ( több ezer darabot találtak). Elég sok kőről kiderült pedig, hogy a véseteket finom oxidációs réteg fedi, tehát ősi eredetűek a kövek.
Képek:
A texasi paluxy-folyó mentén találtak elsőként megkövült emberi és dinoszaurusz lábnyomokat egy helyen, egymás mellett 1930-ban ugyanazon millió éves rétegben. Azóta a világ számos pontján azonosítottak hasonló leleteket (Mexikóban, Kínában). Érdekes a lábnyomokban, hogy úgy tűnik, mintha az ember követte volna a dinókat, azaz vadászott rájuk. Vannak olyan lenyomatok, amelyekben az emberi lábnyom a dinoszaurusz lábnyomban van benne. Azonban később fellobbantak olyan hírek, hogy pár helybéli vésett nyomokat a kőzetbe a hírnévért. De kitudja ez is igaz-e egyáltalán vagy csak a témát szeretné pár ember lejáratni.
De nem csodálkozhatunk hogy az akkori készítők nem tudták pontosan ábrázolni az állatot, mivel igen ritka lehetett, nemúgy mint a bika és az oroszlán, amit tökéletesen elkészítettek a kapun. A király úgy ír az állatról, mintha tényleg ott tartaná fogva és leírja:" Nézd a behemótot!Nézd micsoda erő van az ágyékában, kifeszíti farkát mint a cédrusfa, lábszárai mint a vasdorongok! ....Hát nem látod, mindennap mennyit eszik és mennyit iszik?"
Ugye mindenki ismeri a baziliszkusz kriptidet? Karmai vannak, hosszú pikkelyes elvékonyodó farka, feje mint egy kakasé, csőre van és fején a taréj. Pár beszámoló maradt róla a középkorból. Nos a következő leletek bizonyítottan VALÓDIAK! Szóval ezekhez már nem fér kétség, ázsiából származnak, a Zhou dinasztiából egészen i.e.1122- a Han dinasztiáig, azaz 206-ig. A képen a talált tárgy esetleg egy baziliszkusz...
...vagy egy oviraptor?
Esetleg annak idején a baziliszkusz egy s ugyanaz volt, mint az Oviraptor? A leírása teljesen illik rá, még a lábon látható hátrafelé hajló 1 karom is látható a leleten. Feltehetjük a kérdést: újabb túlélő dinoszaurusz?...
Egy másik izgalmas kínai leletet az ún. Zhou Sauropod Ornamental Box fadíszdoboz. A doboz mindegyik oldalán ugyanazt a hosszú nyakú - talán Brachioszaurusz - hüllőt látjuk!
Ez a most következő lelet a Shang- dinasztiából származik (i.e. 1766-1122). Bizonyították hitelességét, úgyhogy a szobor nem hamisítvány. Nézzük meg a szobron a fejet, farkat és a hátat. Bár az ábrázolásról hiányzik a kéz, de így sem mérhető össze semmilyen akkoriban fent maradt állattal...kivéve egy Szaurolophusszal!
A következő lelet még fantasztikusabb. Délkelet- Törökországban kerültek elő egy 1971-es földcsuszamlásnál. A lelet kb. 3 ezer éves lelet és egy Sztegoszauruszt ábrázol. Körülbelül 18 cm hosszú. Háromszög alakú lemezek láthatók az állat hátán és ami a legérdekesebb: fölülről nézve a lemezek furcsa ívben, nem egy vonalban vannak, mintha az állatot mozgás közben örökítették volna meg! Találtak egy törött cserepet is, amin szintén ez az állat látható.
Ez a mezopotámiai henger i.e. 3300-ban készült. 1969-ben jelent meg egy újságban és állítólag Apatoszauruszokat ábrázol. A szkeptikusok felvetették, hogy a fejek nem egyeznek. Azonban ez nem meggyőző érv, ugyanis még most mi sem tudjuk a csontvázakból kikövetkeztetni, hogy ezek a dinóknak galléros hallószervük volt-e vagy csak egy "pont". Ezen kívül a lábak, a hosszú nyak és farok, a zömök test mind-mind megegyeznek.
2003 januárjában a National Geographic magazin mutatta be ezeket a képeket, néhány leletről, melyek szintén hosszú nyakú dinoszauruszokat ábrázolnak. Egyesek felhívják arra a figyelmet, hogy az ábrázolások valószínűleg fontosak, ugyanis a tárgyak hátoldalán élethű zsiráf ábrázolás is látható, tehát az elülső oldalon NEM zsiráf látható!!
Henry Rowe geológus és indiai ügynök írt párszor a sziú indiánokról. Az ő történeteikben szerepel egy szörnyeteg, melyet Untekhi-nek hívnak ő maguk. 1850 körül találtak ennek a lénynek az ábrázolásáról petroglifákat Kanadában, melynek kinézete megdöbbentette az embereket ugyanis tökéletesen megegyezik az Ankyloszaurusszal. Az író sok időt töltött az indiánokkal, rámutatott bizonyos állatokra, hogy az-e a szörnyeteg ( kígyók, gyíkok,teknősök stb.), de az indiánok makacsul kitartottak az mellett, hogy az állat akkora volt mint egy jól megtermett ökör és pikkelyes.
Kambodzsai dzsungelek mélyén rejtőzik az ősi Angkor wat templomépület, melynek egyik részének falán talán egy dinó látható. De mivel az ábrázolás nem teljesen egyezik meg, így a hívők szerint ez egy Sztegó míg a szkeptikusok szerint csak egy kaméleon eltúlzott ábrázolása.
Egy csodálatos középkori ábrázolás látható a Palau de la Generalitatban, Spanyolországban, a Szent- György kápolnában. Szent György megöli a sárkányt az ábrázoláson. A "sárkány" meglepően hasonlít egy Nothoszauruszhoz, ami egyébként csak félig volt vizi őshüllő. Lehet hogy tényleg megütköztek egymással?
Gyönyörű francia kastélyokban láthatunk "sárkány" ábrázolásokat az 1500-as évekig bezárólag.
Természetesen a dinók nem tudtak tüzet okádni, de az akkoriak nem tudták felfogni, hogy valaha léteztek óriás hüllők, így sárkányokként ábrázolták őket. Ám megmaradhatott pár, és azt hitték rájuk, hogy sárkányok. Ezek az ábrázolások hasonlítanak a Plateoszauruszhoz.
1496-ban temették el Carlisle püspököt az Egyesült Királyságban, a Carlisle Katedrálisban. A sírra különböző állatokat véstek rá, mint pl. kutya, madár, angolna, de van egy, ami letagadhatatlanul két dinoszaurusz kell hogy legyen. Íme, sajnos nem találtam nagyobb képet:
Újabb petroglifa következik, melyet az 1800-as évek végén fedezett fel a Grand-kanyonban Samual Hubbard. A "rajz" magassága 11,2 cm, farok 9,1 cm. Bár sosem állít így egy állat sem, de nagyban hasonlít az Edmontoszaurusz beállásához.
Ezt a követ Colorádóban találták és Granby idol néven emlegetik, mert a Grand Lake közelében találták. Rendkívüli kemény anyag zöld és számos ókori agyagedénnyel együtt találták meg. Az egyik oldalon egy férfi látható valamiféle szimbólumokkal, míg a hátoldalon dinoszauruszok és egy masztodon. Páran megvizsgálták a leletet és nem sikerült leleplezni, hogy csalás lett volna. Sajnos a kő eltűnt valahol, múzeumról múzeumra járt. Ha nem készítettek volna fotókat róla, valószínűleg semmiféle bizonyíték nem maradt volna a létét illetően.
Az 1800-as évek közepén Afrikában találtak egy furcsa tárgyat a Mali régióban. Ez az idő tájt történt, mikor Sir Richard Owen megalkotta a dinoszaurusz szót. A műalkotás bronzból készült és egy dogon barbár éppen lovagol egy állaton. A bőr pikkelyesnek van ábrázolva. Bár a hátán olyan mintha teknő lenne, de sokan mégis egy Hadroszauruszt vélnek benne felfedezni, ugyanis testtartása és pofája nagyon hasonlít.
A Lima-i fazekas múzeumban látható egy igencsak különös tárgy. Vélhetőleg kora k.u.200-700, ez időtájt készülhetett. Négylábú hüllőszerű lényt láthatunk, tüskéken a hátán.
1945-ben fedeztek fel Mexikóban, az El Toro hegység szélénél, Acambarónál kb. 33 ezer agyagfigurát, melyeket preklasszikus kultúrák (i.e.800-200) tárgyainak tulajdonították, melyeket egy bizonyos Waldemar régész fedezett fel. A tárgyak között találtak dinoszaurusz figurákat is. A szobrokat többször is ellenőrizték hitelességüket illetően. A tárgyak eléggé labilis felépítésűek, de ekkoriban még nem tudhatták, hogy pl. a csontvázak hasonló felépítésűek voltak a Brachioszauruszoknál, de találtak még más dinó szerű tárgyakat is.
Az Acambaro-i szobrocskákból több mint 30 ezret találtak, itt egy bővebb cikket láthatók róla:
http://global-mystery.blogspot.hu/2012/05/acambaro-i-leletek.html
http://global-mystery.blogspot.hu/2012/05/acambaro-i-leletek.html
Itt pedig az Ica kövekről olvashattok és láthattok többet:
http://global-mystery.blogspot.hu/2011/12/az-ica-i-kovek-rejtelye.html
Ráadásul történetek is maradtak fent, mikor az ember és "sárkány" együtt harcolt. Az ica köveken meg együtt lovagolnak??És honnan tudhatják a bennszülöttek hogy néz ki egy dinó? A bojtos úszó hallra is azt hitték, hogy millió évvel ezelőtt kihalt, mégis megtalálták! 1910-ben fedezték fel csak a komodói sárkányt! A tuatara gyík is egy élő kövület!
A kérdés adott: Élhetnek-e még valahol vagy már rég kipusztultak ezek az ősgyíkok és az összes lelet hamis ( ami persze lehetetlen..).
/http://kriptozoologia.blogspot.hu/
0 megjegyzés :
Megjegyzés küldése